slide 1
slide 1

NOTE: Only paying subscribers have access to locked content. LEARN MORE.

Fixtures & Results: Mar 23-24

  • 22 Mar 2019
  • 28 Views

Photo: Jackie Finlan

Scores for girls’ high school, women’s college and women’s club games occurring (mostly) Saturday-Sunday, March 23-24 / report updates to editor@therugbybreakdown.com

COLLEGE

DI ELITE

National Semifinals

Sunday, March 24

Lindenwood 68-5 Central Washington

Life 34-31 Penn State

SIRC Championships

SF: Tulane 46-5 Georgia Tech

SF: UGA def UT Chattanooga

3rd: Georgia Tech def UTC

Final: Tulane 31-19 UGA

National 7s AQ

Queens Cup

NSCRO winner: Eckerd College

DI winner: Virginia Tech 

• Florida

FL International fft to Florida

FL Gulf Coast – South Florida

• Friendly

BYU 78-0 Utah State

Mary Washington 30-20 American

• Mason-Dixon

NC State 34-33 UNC

• Pacific Mountain North

Washington State 53-12 Washington

• West Coast

UN Reno 37-14 USF

San Jose State 55-12 USF

CLUB

• Carolinas

Eno River 33-28 Columbia

Southern Pines – Charleston

• East

NOVA 22-12 Philadelphia

• Florida

Orlando 57-12 Jacksonville

• Mid-America

Queen City 31-26 Wichita

• Mid-Atlantic

Norfolk 90-0 DC Furies 2

James River 32-19 Chesapeake

Patuxent River fft to MD Stingers

Rappahannock 49-5 NOVA 3

• NorCal

Berkeley 38-30 San Jose

• Pacific Northwest

Tacoma 70-7 Eugene

Emerald City 75-0 ORSU

Portland – Budd Bay

• Pacific South

Santa Monica – San Diego

Las Vegas 24-5 Old Pueblo

Fullerton 31-10 Ventura

• Red River

Houston Athletic 74-5 Dallas Harlequins

Austin D2 – San Antonio

Little Rock 74-12 Dallas Athletic

• Rocky Mountain

Glendale 31-27 Black Ice

Utah Vipers def Tempe (f)

• True South

Nashville – Battleship

HIGH SCHOOL

• Idaho

Meridian – Timberline

Emmett 91-5 Middleton

Eagle 108-0 Nampa

Magic Valley – Furies 2

Furies 1 – Rocky Mountain

Idaho Falls – Bingham United fft

• Indiana

Penn – Ft Wayne

Fishers – Westfield

• New Mexico 7s

Rd 2 @ Farmington, NM

• NorCal

Land Park 17-5 SacPal Amazons

Freedom 53-0 Danville

Pleasanton 100-0 Bishop O’Dowd

Carondelet – Northgate

Mother Lode – Elk Grove

Mother Lode – Gridley

Berkeley – Menlo-Atherton

Lamorinda – Solo

• North Carolina

State 15s Championship

• Ohio

Brunswick 45-27 Mentor

St Joseph 70-0 Toledo

Walnut Hills – Medina

Amherst 29-7 Lakewood

• Oregon

Highlanders 45-7 Grackles

Valley Panthers 45-25 David Douglas

Black Bears 27-15 Newberg (10s)

Canby – Centennial (10s)

Linn Benton – David Douglas (10s)

• Pennsylvania

Downingtown 86-0 State College

Doylestown 110-5 Gettysburg

Valkyries – South Jersey

West Shore – Woodland Hills

Conestoga – Chambersburg

North Pitt – Kiski Valley

• Texas 7s

Round 3

North @ Celina

South @ Pharr

Leave a Reply

Your email address will not be published.